۲۳ مهر ۱۳۹۸
مهر ۲۳, ۱۳۹۸

درمان بواسیر

مهر ۲۳, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

درمان بواسیر

درمان بواسیر که به آن هموروئید نیز گفته می شود بسیار آسان و ایمن می باشد، اما برخی از افراد به دلیل تصورات اشتباهی که در مورد این بیماری دارند آن را پنهان کرده و ممکن است برای درمان آن اقدام نکنند که این امر موجب حاد شدن بواسیر شده و مشکلات زیادی را برای آن ها خواهد داشت.

بیماری بواسیر به علت پارگی و کشیدگی رگ ها و مویرگ های موجود در ناحیه مقعد ایجاد می شود که این کشیدگی و پارگی نیز بنا به دلایل مختلفی همچون وارد شدن فشار بیش از حد به رگ های مقعد در اثر بارداری و یبوست اتفاق می افتد.

فشاری که به رگ های این ناحیه وارد می شود صدماتی را ایجاد خواهد کرد که درجات مختلفی خواهد داشت که عبارتنداز:

درجه ۱: اجابت مزاج در این نوع از بواسیر با دفع خون روشن همراه بوده و علائمی همچون بیرون زدگی ندارد.
درجه ۲: از علائم این نوع بواسیر، بیرون زدگی است که خود به خود به درون بر می گردد.
درجه ۳: بواسیر با بیرون زدگی همراه بوده ولی فقط با فشار دست به داخل باز می گردد.

تمامی انواع بواسیر به راحتی قابل درمان بوده و هیچگونه جای نگرانی نیست.

 

درمان بواسیر با لیزر

زمانی که از درمان هموروئید با روش های پزشکی صحبت می شود افراد گمان می کنند که از چاقو و تیغ جراحی استفاده خواهد شد، در صورتی که چنین نبوده و با پیشرفت علم پزشکی روش هایی برای درمان این بیماری مورد استفاده قرار می گیرند که بسیار ایمن و کم تهاجم می باشند. از جمله موثرترین، کارآمدترین و جدید ترین این تکنیک ها، درمان هموروئید با لیزر می باشد.

شفا کلینیک آنلاین با بهره گیری از جدیدترین متدها و دستگاه های روز دنیا، برخورداری از کادر درمانی متخصص و کاربلد و داشتن کارنامه ای درخشان در زمینه درمان بواسیر با لیزر ، به ارائه خدمات درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر به بیماران می پردازد.

در صورت تمایل برای رزرو نوبت و دریافت مشاوره های رایگان با شماره ۰۲۱۶۶۹۲۸۶۶۳ یا شماره ۰۹۱۰۶۸۶۵۷۸۱ تماس حاصل فرمایید.
درمان خانگی بواسیر

بواسیر با سبک زندگی افراد و نحوه تغذیه آن ها رابطه مستقیم داشته و به همین دلیل درمان های خانگی تاثیر زیادی در کنترل و کاهش علائم این بیماری دارند. ۲ نکته قابل توجه در رابطه با درمان هموروئید با روش های خانگی عبارتنداز:

از دیدگاه پزشکی درمان خانگی هموروئید ، یک درمان قطعی به حساب نیامده و تنها برای کاهش و کنترل نشانه های بواسیر و در کنار روش های دیگر استفاده می شود.

درمان خانگی زمانی اثرگذار خواهد بود که بواسیر حاد نبوده و در درجات خفیف خود قرار داشته باشد.

از جمله راهکارهای خانگی درمان هموروئید عبارتنداز:

نوشیدن آب ۸ تا ۹ بار در روز
مصرف مواد غذایی، میوه و سبزیجات حاوی فیبر زیاد
خودداری از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل
نشستن در وان آب گرم به مدت ۲۰ دقیقه

درمان با طب سنتی، درمان با کش پلاستیکی یا رابربند، درمان دارویی و درمان با اسکلروتراپی از دیگر روش های درمان بواسیر می باشند.